Sešas stundas lidojumā
12. septembris, 2017 pl. 9:54,
Nav komentāru
- Īpaša radoša metode smadzeņu labās puslodes attīstībai.
- Māksliniece Inta Zaļkalna. Viņa ir arī grafiķe, scenogrāfe un sertificēta šīs metodes vadītāja - pasniedzēja, to dēvē par smadzeņu labās puslodes zīmēšanu.
- Neparasto metodi, kas palīdz attīstīt cilvēka radošumu, Inta Zaļkalna veidojusi pati, strādājot gan kā māksliniece, gan kā pasniedzēja radošuma aktivizēšanā un enerģētikas līdzsvarošanā. Papildinājusi savas zināšanas Maskavas Kreativitātes skolā pie mākslinieka un psihologa - Pāvela Sivkova.
- Zinātnieki ir konstatējuši, ka smadzeņu labo puslodi visvieglāk un ātrāk var aktivizēt ar mākslas starpniecību. Taču šeit nederēs akadēmiskās metodes, zināšanas par kompozīciju vai proporcijām. Lai attīstītu radošumu, viss mācītais uz brīdi jāaizmirst.
- Metodes pamatā ir pozitīvās, priecīgās un iedvesmojošās emocijas, kas spēcīgi aktivizē radošumu, līdz ar to notiek atveseļošanāš visās personībai svarīgās jomās, ieskaitot fizisko veselību.
- Dzīves kvalitāte ir tiešā veidā saistīta ar radošumu.
- "Šādas nodarbības ir pirmais impulss, lai justu, kā ir būt radošam. Sešu stundu laikā ikviens aizmirst pa savām problēmām. Galvenais nav iemācīties gleznot, bet gan just un vērot sevi, baudīt procesu." skaidro Inta Zaļkalna
- Radošuma spēju attīstības pamatā ir atdarināšanas metode, kas apvienota ar pasniedzēja sniegto informāciju vieglā un nepiespiestā veidā, skanot iedvesmojošai mūzikai.
- Svešā vietā atnākot, vairākums sākumā sēž kā sastinguši. Pasniedzēja iesaka vispirms palūkoties uz cilvēkiem, kuri sēž blakus, iepazīties. Seko nepiespiesta saziņa. Tā jau pirms gleznošanas tiek nemanāmi likvidēta atsvešinātība, cilvēki pamazām tiek ievesti labās puslodes režīmā.
- Ar mūziku un visu pārējo tiek radīta vide, kas mudina aizmirst, ka esi solīds priekšnieks, tehniski tendēts cilvēks, centīgs biroja darbinieks vai pārstrādājusies ģimenes mamma.
- Pamazām visi tiek ievesti smadzeņu labās puslodes režīmā, zūd barjeras es nevaru, neprotu un aizspriedumi, kas ierobežo izpausmi krāsās un zīmējumā. Cilvēks iznāk no paša uzlikto iespēju robežām. Apgūst ar ko atšķiras skatīšanās un ieraudzīšana, ievērošana un ko tas nozīmē radošuma attīstīšanās. Drīz vien telpā var just enerģiju - visi aplkusuši, visi rada.
- Ikviens sāk ieklausīties sevī un saprot, cik labi ir ļauties darīt tā, kā sirds liek. Vēro sevi, pamana, kā mainās garastāvoklis un pašsajūta, skatiens uz pasauli. Tas ir dziedinošs process. Nodarbības laikā notiek arī meditācijas, kas palīdz pārraut rāmjus un robežas. Aizver acis un bauda ar visu ķermeni, visām enerģētiskajām vietām to, ko uzzīmējis.
- Ja sešas stundas pēc kārts ir saņemts pozitīvs lādiņš, mīlestība un labvēlības enerģija, tas dziedina. Pārmaiņas patiesi notiek. Pats saprot, cik radošs var būt, un atskārst, ka jebkuras problēmas iespējams pārveidot par kaut ko fantastisku.
Publicētā materiāla avots – http:// http://veselam.la.lv/2016/10/30/viena-diena-klut-par-makslinieku/4/
Jauno Psiholoģiju Centrs
Inta Zaļkalna